جستجوی اعضاء
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 

امام جمعه یزد: صنعت نساجی کشور با راه‌اندازی چرخه تولید پوشاک احیا شود

امام جمعه یزد با تاکید بر ضرورت تلاش جدی‌تر برای اشتغالزایی گفت: اگر صنعت پوشاک احیا شود، علاوه بر اشتغالزایی با سرمایه گذاری کم ، صنعت نساجی کشور نیز احیا می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر‌ نماینده ولی فقیه در استان، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست ویدئوکنفرانسی آغاز مرحله سوم پویش ملی «احسان سلامت» و توزیع یک میلیون بسته بهداشتی و اقلام دارویی توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) که با شرکت پنج استان برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش‌های رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار کرد: وی با همت بلند، مشکلات را با توکل بر خدا از مسیر کنار می‌زند و اگر کشور ما چند مسئول مانند وی داشته باشد، بخش عمده ای از مشکلات برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) افزود: به فرموده ایشان همت کوتاه، نداشتن راهکار برای رفع مشکلات و سستی رای عامل عقب ماندگی انسانهاست.

امام جمعه یزد گفت: اگر همت بلند داشته باشیم و نسبت به ارائه راهکار برای حل مشکلات اقدام کنیم و در کنار آن، عزم راسخ و رای قوی داشته باشیم، پیشرفت قطعی است.

ناصری یزدی همچنین با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در مورد حمایت از صنایع دانش بنیان تصریح کرد: مسئله اصلی کشور ما نیاز به توانمندسازی نیروهای داخلی و خودباوری است و اگر این دو مسئله مدنظر باشد و جوانان و دانشگاه‌ها را به کار بگیرم و با دانش و تجربه، در کشور تحول ایجاد کنیم، بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: اکنون در کشور به چند گروه نیاز داریم تا در دانشگاه‌ها فعالیت کنند، نخست گروه‌های نیرو یاب که به شناسایی استعدادها و افراد توانمند در دانشگاه‌ها بپردازند، دوم گروه‌های نگهدارنده که بتوانند با تشویق و حمایت، جوانان نخبه را در کشور نگاه دارند و سوم گروه‌های معرف که بتوانند استعدادها را از دانشگاه‌ها به صنایع معرفی کنند.

وی تاکید کرد: اگر این سه گروه فعال شوند و کار خود را به درستی انجام دهند، ظرف مدت کوتاهی مشکلات کشور در زمینه وابستگی به خارجی‌ها برطرف خواهد شد.

امام جمعه یزد اظهار کرد: معنا ندارد که امروز کشور ما برای خوراک دام و نیازهای جزئی دیگر گرفتار و وابسته خارجی‌ها باشد.

ناصری همچنین خطاب به مسئولان بیان کرد: اگر می‌خواهید مشکل اشتغال، بی سر و صدا و با هزینه کم حل شود، صنعت پوشاک را در کشور احیا کنید.

وی در پایان تاکید کرد: راه‌اندازی کارگاه حتی‌ کارگاه‌خانگی و آموزش به نیروها می‌تواند علاوه بر قطع وابستگی به واردات پوشاک، صنعت پوشاک داخل کشور را احیا کرده و در کنار آن با تکمیل زنجیره تولید پوشاک، صنعت نساجی را نیز احیا کرد

میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال