جستجوی اعضاء
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 

عضو هیات مدیره جامعه متخصصان نساجی ایران : بخشش بدهی تسهیلات زیر 100 میلیون تومان تکثیر بد حسابان بانکی است

ایران اکونومیست-بخشش بدهی تسهیلات بانکی زیر 100 میلیون تومان باعث افزایش بدهکاران وتکثیر بد حسابان بانکی است.

علیرضا حایری کارشناس اقتصادی در گفت وگو با ایران اکونومیست با بیان مطلب فوق ضمن اشاره به بخشنامه بانک مرکزی برای بخشش بدهی بدهکاران بانکی زیر 100میلیون تومان تصریح کرد: با این کار حق کسانی که به موقع سود خود را داده اند وآن را تسویه کرده اند ضایع خواهد شد.

عضو هیات مدیره جامعه متخصصان نساجی ایران  ادامه داد: در حقیقت با این کار به بد حسابان جایزه می دهیم در نتیجه خوش حسابان هم بد حساب خواهند شد.ما به عنوان مشتری 100 میلیون تومان وام گرفتیم وباید اصل وفرع آن را بدهیم .ما با این کار به دست خود خوش حسابان را نیز بد حساب می کنیم.

دبیر جامعه متخصصان نساجی ایران تصریح کرد: برخی از بانکها ارزش گذاری صوری روی وثیقه های خود انجام می دهند.در نتیجه بدحسابان بانکی از پرداخت وام خود طفره می روند و چون دست بانک به جایی نمی رسد تعداد بدهکاران بانکی افزایش پیدا می کند.این افراد با وامهای دریافتی با پارتی بازی وثیقه صوری می دهند و با وام خود ملک وماشین و .. می خرند .با بخشنامه بانک مرکزی به راحتی هر کسی پول می گیرد وپرداخت نمی کند.

وی ادامه داد:باید بانک مرکزی نظارت بیشتری روی ارزش گذاری وثیقه ها داشته باشد و قانونی که وضع وابلاغ می شود برتعداد بدهکاران بانکی نیافزاید.

میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال