جستجوی اعضاء
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 

رئیس سازمان صمت استان تهران: ممنوعیت واردات پوشاک منجر به ایجاد فضای رقابتی بین تولید کنندگان شد

صادقی گفت: در حال حاضر واردات رسمی پوشاک را نداریم و بازار فعلی زمینه مستعدی برای رقابت بین تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، صادقی رئیس سازمان صمت استان تهران اظهار کرد: براساس مصوبه ستاد هدفمند سازی یارانه ضوابط انواع کالا و خدمات یک‌موضوعی به عنوان دخالت دولت در بازار است.

وی افزود: حدود ۲۲ کالا اساسی توسط دولت قیمت گذاری می‌شود که قیمت آن‌ها ثابت است.

صادقی گفت: برخی کالا‌ها نیز وجود دارند که در سبد خانوار هستند و نسبت به کالا‌های گروه اول از حساسیت کمتری برخوردارند که مسئولیت قیمت گذاری آن‌ها برعهده اصناف و انجمن‌ها است.

وی ادامه داد: برخی کالا‌های دیگر نیز هستند که واحد‌های تولیدی و گروه‌های اقتصادی براساس ضوابط قیمت گذاری می‌کنند که این واحد‌ها باید قیمت‌های کالا‌های تولیدی خود را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند.

رئیس سازمان صمت استان تهران گفت: در سال گذشته به طور کلی ورود پوشاک ممنوع اعلام شد و اساسا سیستم اجازه ثبت سفارش پوشاک را نمی‌دهد.

وی بیان کرد: در حال حاضر واردات رسمی پوشاک را نداریم و بازار فعلی زمینه مستعدی برای رقابت بین تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

صادقی تصریح کرد: در مدت مشابه سال گذشته در بازار پوشاک شاهد اعتصابات بودیم و که این امر ناشی از ورود برند‌های پوشاک قاچاق بود.

میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال