گزارش و پوشش خبری ضیافت افطاری جامعه متخصصین نساجی ایران 22 خرداد 1397

ضیافت افطاری جامعه متخصصین نساجی ایران، غروب روز سه‌شنبه ۲۲ خردادماه ۱۳۹۷ با حضور پیشکسوتان، صنعتگران و مسئولین محترم صنعت نساجی کشور برگزار گردید.

 

در این ضیافت الهی، مهمانان گرانقدری همچون سرکار خانم نصراللهی مشاور محترم وزیر صنعت در امور نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت، جناب آقای سید ناصر موسوی لارکانی ریاست محترم فراکسیون نساجی مجلس، اعضای محترم هیئت مدیره سایر تشکلهای نساجی از قبیل انجمن صنایع نساجی ایران، اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران، انجمن صنایع پوشاک ایران، اتحادیه پوشاک تهران، انجمن صنفی تولیدکنندگان ماشین آلات و قطعات نساجی، انجمن صنایع همگن نساجی استان البرز، انجمن صنایع همگن نساجی استان مازندران، شرکت تعاونی بافندگان کتن و راشل، اتحادیه کشباف و جوراب، اساتید معظم دانشگاههای صنعتی امیرکبیر و دانشگاه آزاد، مدیران نشریات نساجی، مدیران قدیمی و پیشکسوت صنعت نساجی ایران، صاحبان بخش خصوصی صنعت نساجی، طراحان پارچه و لباس و همچنین هیئت مدیره ادوار گذشته جامعه متخصصین نساجی ایران حضور داشتند.

 


 

 

پس از عرض خیرمقدم به مهمانان ارجمند، جناب آقای مهندس سید محمد مقدسی رئیس محترم هیئت مدیره جامعه متخصصین نساجی ایران، با اشاره به اهداف این تشکل در ششمین دوره فعالیت خود اظهار داشت: "برنامه­ ریزی برای رفع نیازهای اقتصادی، از اولویت‌های چنین تشکل‌هایی است و هرگونه حرکت و اقدامی، بر همین مبنا صورت خواهد گرفت." وی با اشاره به ضرورت برندسازی برای اجرای بهتر اهداف و برنامه­­ های جامعه متخصصین نساجی ایران، تصریح کرد یکی از مهم­ترین برنامه­ ها، افزایش اطلاع­ رسانی فعالیت­های جامعه با بهره­ گیری از توان رسانه ­ها است. مهندس مقدسی با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنعت نساجی پیش رو در شانگهای چین، افزود: "حضور اعضای جامعه متخصصین نساجی ایران در نمایشگاه­های داخلی و خارجی بر بهبود عملکرد این صنعت تاثیرگذار است و در برنامه­ های این تشکل در ششمین دوره فعالیت قرار دارد." همچنین، تشکیل دفاتر نمایندگی جامعه متخصصین نساجی ایران در استان‌هایی که ظرفیت توسعه نساجی دارند را می­توان از دیگر اظهارات ایشان دانست.

 

 

در ادامه، ضمن قدردانی از حامی مالی برنامه (شرکت الوان ثابت)، از رئیس محترم فراکسیون نساجی مجلس شورای اسلامی، جناب آقای سید ناصر موسوی لارکانی دعوت شد تا دقایقی به سخنرانی در این خصوص بپردازند. ایشان با اشاره به اختصاص معافیت‌هایی در زمینه صنعت نساجی، به احتمال حذف تعرفه واردات پنبه برای حمایت از صنعت داخلی و معافیت از مالیت ارزش افزوده اظهار داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید ناصر موسوی لارکانی در جمع اعضای جامعه متخصصین نساجی، از پیگیری‌های مجلس برای کاهش تعرفه واردات پنبه خبر داد و گفت: البته نظر ما این است که برای پنبه هیچ تعرفه‌ای نداشته باشیم، چرا که ۷۰ درصد نیاز صنعت نساجی از طریق واردات تأمین می‌شود و برای ۳۰ درصدی که از تولید داخلی تأمین نیاز می‌گردد نیز حمایت‌هایی تعریف شود.
رئیس فراکسیون نساجی مجلس شورای اسلامی افزود: در درجه اول ما در نظر گرفتن معافیت‌هایی را برای صنعت نساجی پیگیری می‌کنیم که یکی از آنها، معافیت از مالیات بر ارزش افزوده در صنعت نساجی است؛ این در شرایطی است که تلاش می‌کنیم بتوانیم همانند صنعت طلا، مالیات سه درصدی را برای ارزش افزوده این صنعت لحاظ کنیم.
وی یکی از مسائل پیش‌روی صنعت نساجی و پوشاک را قاچاق دانست و گفت: در سال حمایت از تولید ملی که با جدیت از سوی مقام معظم رهبری در حوزه حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، مبارزه با قاچاق کمترین کاری به شمار می‌رود که می‌تواند در حمایت از صنعت انجام گیرد.
وی اظهار داشت: پیگیری می‌کنیم تا جلوی واردات بی‌رویه پوشاک از برخی کشورها را هم بگیریم، چرا که صنعت نساجی یکی از صنایع اشتغالزا برای کشور به شمار می‌رود.

 

 

 

 

پس از اتمام سخنان وی، جناب آقای دکتر علیمردان شیبانی، نایب رئیس محترم انجمن صنایع نساجی ایران، ضمن قدردانی از سخنان رئیس فراکسیون نساجی مجلس شورای اسلامی، خواستار توجه و حمایت بیشتر دولت از صنعت نساجی کشور شد.

 

 

 

 

در ادامه‌ی این ضیافت، جناب آقای مهندس علیرضا حائری عضو محترم هیئت مدیره جامعه متخصصین نساجی ایران، با اشاره به رونمائی از سومین سند توسعه‌ای برای صنعت کشور در ۶ سال گذشته توسط دولت دوازدهم وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: "بعد از گذشت سه دهه از آغاز دوران سازندگی، هنوز هیچ استراتژی مشخصی برای صنعت ایران وجود ندارد و وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم اعلام کرده که قرار است سند دوباره‌ای برای استراژی توسعه صنعتی تدوین گردد."

 

 

 

 

وی افزود: "سه دهه است که کشور راه توسعه صنعت را در پیش گرفته و در سه دولت یعنی دولت دهم، دولت یازدهم و دولت دوازدهم، سند استراتژی توسعه صنعتی تدوین شده و کنار گذاشته شده است." به عقیده او، تدوین مجدد سند استراتژی توسعه صنعتی تنها عاملی برای اتلاف منابع است و علت عدم وجود نقشه راه مدون و مشخص برای توسعه صنعتی کشور را باید بررسی نمود. مهندس حائری همچنین تاکید کرد: "سهم ارزش افزوده نساجی در کل صنعت باید تا سال ۱۴۰۴ به چهار درصد برسد که با توجه به نبود یک سند مشخص، نمی‌توان امیدوار بود که افزایش بهره‌وری و رشد ارزش افزوده این بخش را شاهد باشیم."

 

 

 

 

این گردهمائی بزرگ که به مناسبت ماه مبارک رمضان در تالار امپراطور پایتخت تهران برگزار گردید، با ثبت لحظاتی به یاد ماندنی و خاطره‌انگیز همراه بود که در ادامه، به مرور بخشی از این تصاویر اشاره خواهیم نمود.
 

 هیئت مدیره جامعه متخصصین نساجی ایران بدینوسیله از کلیه مدیران و متخصصین صنعت نساجی که با حضور گرانقدر خود، گرمابخش این ضیافت الهی بودند، کمال قدردانی را دارد و خواستار توفیق و برکت روزافزون شما عزیزان از خداوند متعال می‌باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه کننده: غزاله مرتضی قلی

"کارشناس و مسئول دفتر جامعه متخصصین نساجی ایران"

ghazal.70m@gmail.com

  

گزارش خبرگزاری مهرنیوز از ضیافت افطاری جامعه متخصصین نساجی ایران 97 (محبوبه فکوری)

 

گزارش خبری روزنامه گسترش صنعت از ضیافت افطاری جامعه متخصصین نساجی ایران 97 (زینب عبدی)

 

گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسل امروز از ضیافت افطاری جامعه متخصصین نساجی ایران 97

 

گزارش پایگاه خبری زمان نیوز از ضیافت افطاری جامعه متخصصین نساجی ایران 97

 

گزارش خبرگزاری هنرآنلاین از ضیافت افطاری جامعه متخصصین نساجی ایران 97

 

 

 

میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال